Wuko Warszawa 510 733 300

Wuko Warszawa

Nie wiesz jaką metodą wybrać? Zadzwoń, pomożemy.

Nasza oferta:

- Udrażnianie kanalizacji ciśnieniem wody

- Udrażnianie rur sprężyną elektryczną

- Kamerowanie kanalizacji

- Czyszczenie odpływów kuchennych

- Przepychanie zlewów, wanien, umywalek

- Czyszczenie drenaży i rynien

- Udrażnianie wuko

-Udrażnianie instalacji domowych, hoteli, marketów, restauracji

Zatkaną kanalizację można udrażniać w sposób przynoszący dobry efekt dwiema profesjonalnymi metodami. Jedną z nich jest sprężyna elektryczna, która znakomicie sprawdza się w przypadku rur o średnicy od 50 mm do 160 mm. Rury o średnicy 50 mm to znaczy odpływy od zlewu, umywalki, wanny, brodzika, pralki, zmywarki. Natomiast większe średnice występują w odpływach od toalety, a także z nich montuje się przykanaliki, oraz rury odprowadzające ścieki do zbiornika na szambo. Inną metodą jest ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji, inaczej zwane krótko wuko. W tej metodzie wykorzystuje się wodę do przepychania rur. Wukiem można czyścić główne rury odprowadzające ścieki poza obręb budynku, do kanalizacji miejskiej, lub zbiornika na szambo, a także magistrale uliczne. Polecamy wuko Warszawa, to sposób przepychania kanalizacji od strony studzienki, lub zbiornika na szambo. W tej metodzie ważne jest aby wybrać szambo zanim przyjedzie hydraulik (oczywiście w miejscach gdzie budynek nie jest podłączony do kanalizacji miejskiej).

Ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji

Ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji

Udrażnianie kanalizacji pod ciśnieniem wody, to jedna z profesjonalnych metod dzięki której można pozbyć się zatorów w rurach kanalizacyjnych. Ten sposób przepychania rur nazywa się potocznie wuko. Składa się ze zbiornika z wodą umieszczonego na samochodzie wraz z pompą wysokociśnieniową, oraz węża zwiniętego na odpowiedni bęben. Na końcu węża usytuowana jest specjalna końcówka wypuszczająca wodę w dwóch kierunkach. Strumień wody "do przodu" rozbija zatory w rurach, natomiast strumień wody "do tyłu" ma za zadanie posuwać głowicę wraz z wężem do przodu. Ciśnieniowe przepychanie rur powoduje duży wypływ wody, dlatego tę metodę stosuje się od zewnątrz budynku. Wygląda to tak, że wąż od wuko jest wprowadzany od strony zbiornika na szambo, lub od studzienki rewizyjnej. Jeśli usługa udrażniania wykonywana ma być w miejscu gdzie znajduje się zbiornik na szambo, to należy wybrać wpierw szambo, a następnie wezwać hydraulika, aby zajął się udrażnianiem rur. Możliwe jest także udrażnianie rur wuko od strony budynku pod warunkiem, że hydraulik posiada odpowiednie doświadczenie. Jednak zazwyczaj w takich przypadkach udrażnia się rury sprężyną elektryczną, która jest także doskonałym sposobem udrażniania i czyszczenia rur.

Wuko, czy "Karcher"?

Udrażnianie rur wukoWiele osób zadaje nam pytanie, czy możliwe jest przepychanie kanalizacji specjalnym wężem, który można podłączyć pod myjkę ciśnieniową typu "Karcher", czyli coś na wzór wuko? Odpowiedź brzmi, że czasem tak, ale wyłącznie rury od zlewu, umywalki, brodzika pod warunkiem, że instalacja kanalizacyjna nie jest zmontowana z kolanek 90 stopni ( a przeważnie jest), gdyż głowica takiego węża nie przejdzie za takie kolano. Innym czynnikiem warunkującym, czy taka operacja przebiegnie pomyślnie jest to, czy rura jest zatkana mocno, czy słabo. Jeśli mocno, to zwykła myjka z wężem typu wuko nie poradzi sobie. Zamiast inwestować w tę metodę, lepiej kupić dobrą ręczną sprężynę na korbkę, która jest dosyć skuteczna, jeśli ktoś potrafi się nią posługiwać. Polecamy udrażnianie kanalizacji wuko i przepychanie rur sprężyną elektryczną w Warszawie i okolicy. Nasze pogotowie kanalizacyjne jest w stanie pomóc nawet w beznadziejnej sytuacji.

Kamerowanie kanalizacji

Jeżeli rury zatykają się cyklicznie co pół roku, albo szybciej, to warto wykonać usługę kamerowania kanalizacji. Pomoże to w ustaleniu przyczyny awarii. Bowiem nie zawsze powodem zatorów jest nieprawidłowe użytkowanie kanalizacji, na przykład nie wybieranie na czas szamba. Może zdarzyć się, że jakaś drewniana deska (zdarzało się), ścierka, lub inny przedmiot zatykają rury. Jednakże najczęściej to tłuszcze i mokre chusteczki zatykają odpływy kanalizacyjne. Kamerowanie rur wykonywane jest przy użyciu specjalnej kamery wyposażonej w wodoszczelną głowicę monitorującą odpływ.

Kamerowanie kanalizacji

« powrót