Udrażnianie kanalizacji Warszawa

Wuko Warszawa

Nie wiesz jaką metodą udrażniania wybrać? Zadzwoń, pomożemy.

Nasza oferta:

- Udrażnianie toalet

- Przepychanie zlewu, brodzika, wanny

- Udrażnianie kanalizacji sprężyną elektryczną

- Kamerowanie rur

- Udrażnianie wuko

- Czyszczenie drenaży i rynien

Udrażnianie kanalizacji sprężyną elektryczną

Udrażnianie kanalizacji sprężyną elektryczną

Udrażnianie kanalizacji sprężyną elektryczną jest prostą czynnością, która nie zajmuje wiele czasu. Zwykle więcej trwa podróż do klienta, niż sama robota. Jeśli chodzi o zatkane odpływy o średnicy 50 mm, czyli o rury odprowadzające od zlewu, wanny, umywalki, brodzika, zmywarki, to używa się sprężyn o średnicy 16 mm. Dzięki temu, iż występują one w łączonych ze sobą kawałkach po 2,5 metra, nie trzeba biegać po cały domu, aby ją naprężyć i machać korbką. Wprawie je w ruch silnik elektryczny. Ma on prawy bieg, który wprowadza spiralę do kanalizacji, i lewe obroty, wycofujące sprężynę z rur. Jeśli zatka się rura, do której podłączona jest toaleta, to przez rewizję na pionie kanalizacyjnym, lub po zdemontowaniu toalety wprowadza się do odpływy sprężynę o średnicy 22 mm.

Udrażnianie kanalizacji domowymi sposobami

Udrażnianie kanalizacji domowymi sposobami

Domowe sposoby udrażniania kanalizacji mają ograniczoną skuteczność. Na rynku jest wiele płynnych środków do przepychania, np.: "Rurex", "Melt", "HG", "Hydraulik". Występują one także w wersji, w żelu. Są one w miarę bezpieczne dla kanalizacji i nie należy przejmować się, że coś pójdzie nie tak. Chociaż są pewne wyjątki. Chodzi o zlewy wykonane z kamienia, lub konglomeratu. Zdarzało nam się obserwować takie zlewy po zastosowaniu udrażniacza "Melt". Były one trwale przebarwione poprzez kontakt z tym środkiem do czyszczenia kanalizacji. Należy także uważać na wszelkie sypkie środki typu "Kret" i podobne. Zdarza się nierzadko, że granulki kamienieją w rurach i syfonach. Jeśli skamienieją w syfonie to w zasadzie niema problemu. Jeśli skamienieją w rurze, to może wiązać się to z wymianą rur, które znajdują się w podłodze. Warto o tym wiedzieć, zwłaszcza, że można zamiast granulek kupić żel, albo płyn do przepychania kanalizacji i uniknąć nieprzyjemnych, oraz kosztownych konsekwencji.

Udrażnianie zlewu

Udrażnianie zlewuZlew jest jednym z najczęściej zatykających się odpływów kanalizacyjnych w domu. Jest to spowodowany tym, iż do odpływu zlewu trafiają tłuszcze, co prawda że w małych ilościach, lecz jak to się mówi: kropla drąży skałę. I tak po kilku latach rura kanalizacyjna od zlewu staje się tłusta, czyli lepka. Wskutek czego przepływające przez sitko drobinki jedzenia osadzają się w rurze. Początkowo dzieje się to na niewielką skalę. A z czasem resztek jedzenia jest tak dużo w kanalizacji, że woda zamiast płynąć spodem rury, zaczyna płynąć wierzchem, bo niżej jest osad z jedzenia. Można to zaobserwować, gdy ze zlewu dobywa się specyficzne bekanie, po skończeniu mycia naczyń w zlewie, lub kiedy zmywarka wypuszcza wodę do kanalizacji. Takie bekanie oznacza, iż w niedalekiej przyszłości potrzebne będzie udrażnianie kanalizacji, bo woda stanie całkowicie w zlewie.

Domowe wuko

Wuko jest to specjalistyczne narzędzie do udrażniania rur. Polega ono na wprowadzeniu do rur, węża z odpowiednią głowicą, która tłoczy pod dużym wydatkiem wodę. Natomiast domowe wuko, to taka można rzecz prowizorka, którą można kupić w marketach. Jest to wąż, który podłącza się do Karchera. Niestety w większości wypadków jest to nie trafiona inwestycja, gdyż mały wydatek, czyli ile litrów na minutę jest w stanie puścić do kanalizacji taka maszyna, sprawia, że lepiej kupić sprężynę na dziale hydraulicznym, bo jest ona więcej dobrego przynieść niż takie domowe wuko. Warszawa jest miastem gdzie występuje sporo nieruchomości ze zbiornikiem na szambo. O ile Wuko Warszawa bez problemu poradzi sobie z odetkaniem rur od szamba, o tyle domowe wuko jest bez szans.

Udrażniamy rury w Warszawie i okolicy

Udrażniamy rury w WarszawieZapraszamy do wypróbowania usług hydraulicznych naszej firmy Udrażnianie kanalizacji Warszawa, Tel. 510 733 300. Wykonujemy swoje usługi u indywidualnych klientów, w restauracjach, klubach, marketach i innych miejscach. Posiadamy bardzo dużo pozytywnych komentarzy i opinii na nasz temat. Zawsze dajemy gwarancję na usługi wykonywane przez naszą firmę. Jeśli macie kłopot z kanalizacją, to nie czekajcie dłużej, tylko dzwońcie! Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Warszawie, Markach, Wołominie, Legionowie, Otwocku, Nieporęcie, Babicach, Pruszkowie, Piasecznie, Konstancinie, Górze Kalwarii, Otwocku.

Pogotowie kanalizacyjne Warszawa

Pogotowie kanalizacyjne Warszawa

Przepychamy rury nowoczesnym sprzętem. Jeśli zator w rurach pojawia się od dłuższego czasu możemy wprowadzić kamerę do kanalizacji. Pomoże to w ustaleniu przyczyny awarii instalacji. Udrażnianiem zajmujemy się od kilkunastu lat. Mamy dużą wiedzę i doświadczenie na temat instalacji hydraulicznych, wod-kan-gaz-c.o. Pogotowie kanalizacyjne Warszawa, kamerowanie rur,oraz drobne naprawy i montaże armatury sanitarnej.

« powrót