Przepychanie rur Warszawa

Oferta usług hydraulicznych:

  • Udrażnianie kanalizacji sprężyną elektryczną
  • Przepychanie kanalizacji domowej i przemysłowej
  • Przepychanie rur wuko
  • Przetykanie wc, odtykanie toalet
  • Czyszczenie rur od zlewu
  • Pogotowie kanalizacyjne Warszawa

Bulgotanie w rurach kanalizacyjnych, lub całkowite zatkanie światła rury może być spowodowane różnymi czynnikami. Zapchania rur mogą powstawać wskutek różnych czynników. Jeśli chodzi o przewody główne, to najczęstszym powodem są mokre chusteczki i niewybieranie szamba ze zbiornika na czas. Co do chusteczek, to wiadomo, że są one ciężkie i osadzają się w rurach. Natomiast jeśli chodzi o wybieranie szamba, to trzeba je wybrać zanim rura zostanie zamoczona szambem. Czyli rura, która jest w zbiornika na szambo zawsze musi być widoczna i nie może stykać się z lustrem szamba.

przepychanie rur Warszawa

Przepychanie rur Warszawa i okolice, Przepychanie rur Warszawa Tel. 510 733 300

Rury z żeliwa i korzenie

Inną przyczyną zatykania się instalacji kanalizacyjnej mogą być korzenie, a zwłaszcza w starych rurach. Zdarza się to także w nowych, uszkodzonych przewodach kanalizacyjnych. Jednak najczęściej korzenie rozrastają się w starych żeliwnych rurach, mających po kilkadziesiąt lat. Dochodzi do tego zwykle w kielichach rur, czyli w miejscach gdzie jeden odcinek rury, łączy się z drugim. Takie łączenie w kielichu w rurach plastikowych zaopatrzone jest w gumową uszczelkę, nie pozwalającą na wydobywanie się wody i powietrza na zewnątrz rur, do ziemii. W przypadku rur wykonanych z żeliwa, miejsce łączenia wypełnione jest specjalnym sznurem i betonem, tak zwanym "murkiem". Z czasem sznur i beton ulegają degradacji. Jeśli w pobliżu rośną krzewy, to jest duże prawdopodobieństwo, iż korzenie tych krzewów przedostaną się przez kielich do wnętrza rury. Wewnątrz mają całkiem niezłe warunki do prosperowania, gdyż znajduje się tam wilgoć i jest powietrze. Oczywiście do podobnej sytuacji może dojść kiedy rura tak się rozwarstwiła, że pojawiły się na jej powierzchni dziury.

korzenie po przepychaniu rur

W razie problemów z rurami kanalizacyjnymi, nasze pogotowie kanalizacyjne służy pomocą w Warszawie, Markach, Wołominie, Otwocku, Jabłonnej, Legionowie, Pruszkowie, Piastowie, Konstancinie, Górze Kalwarii, Nadarzynie, Nieporęcie, Radzyminie.

Przepychanie rur Warszawa