Hydraulik Wawer Józefów Otwock 510 733 300

  • udrażnianie odpływu zlewozmywakowego
  • odtykanie rur łazienkowych i kuchennych
  • Przetknie rur żeliwnych
  • udrażnianie rur z tworzyw sztucznych

Hydraulik Józefów Hydraulik Otwock Hydraulik Wawer

Prace związane z niedtożnymi rurami hydraulicznymi wykonujemy profesjonalnym sprzętem typu sprężyna elektryczna Świadczymy usługi hydrauliczne na terenie Warszawy Wawer, w józefowie, Otwocku i w okolicy

Systemy hydrauliczne

Systemy hydrauliczne decydują o sprawności działania instalacji wodnych w Naszych domach. Wszystkie systemy powinny być ze starannością montowane, a wybór konkretnego systemu powinien być uwarunkowany wieloma ważnymi czynnikami. Na systemach hydraulicznych nie powinno się oszczędzać, bowiem w założeniu powinny one przecież służyć przez lata. Podstawowym systemem jest PEX. Posiada on dużą elastyczność i jest to jego główną zaletą. Rury pexowe możemy docinać w dowolnych konfiguracjach, oczywiście z zachowaniem właściwej staranności. Na system PEX składają się łączone wielowarstwowe rury połączone licznymi złączkami (skręcanymi i zaprasowywanymi). System ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością zwłaszcza, gdy jego montaż został zrobiony prawidłowo.

Hydraulik Wawer Józefów OtwockNa kolejny system składają się rury wykonane z miedzi. Rury miedziane charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i trwałością instalacji. Główną zaletą instalacji miedzianych jest fakt, iż systemy te działają bakterio- i grzybobójczo. Są bardzo gładkie, więc nic się na nich nie osadza, jednakże są nieco mniej elastyczne niż rury pexowe. Istnieje kilka systemów łączenia rur miedzianych. Do podstawowych należą łączki zaciskowe, lutowanie miękkie raz lutowanie twarde. Kolejne układy to systemy klejone. Składają się one, wedle wyboru z dwóch tworzyw o bardzo charakterystycznych nazwach: C-PVC oraz PVC-U. Systemy klejone są odporne na wysokie temperatury. Poza tym nie rdzewieją, nic się na nich nie osadza, posiadają także odporność chemiczną. Co ważne, ich łącznie jest bardzo proste i zabiera niewiele czasu. Sposób ich łączenia polega na zgrzewaniu rur na zimno. Od "zgrzewania" powstał kolejny układ hydrauliczny - system zgrzewany. Składają się na niego rury i kształtki wykonane z polipropylenu. Polipropylen jest przede wszystkim zupełnie odporny na korozję. Poza tym materiał ten sam się izoluje, co jest niewątpliwym plusem. Łączenie układu zgrzewanego nie jest proste, aczkolwiek sam system należy do najlepszych. Jak widać, istnieje wiele rodzajów systemów hydraulicznych. Wszystkie wyróżniają się użytecznymi właściwościami i to właśnie charakterystyka materiałów powinna być głównym kryterium przy wyborze. Sposób montowania i cena powinny mieć również wpływ na wybór właściwego systemu.

« powrót