Hydraulik Wawer Józefów Otwock

Jeśli wystąpiłby u Państwa problem z niedrożnością instalacji hydraulicznej, a zwykłe praktyki przetykania nie sprawdzają się, to polecamy nasze usługi.

Hydraulik Wawer JózefówKiedy odpływ kanalizacyjny zaczyna szwankować, często da się zauważyć wcześniej pewne symptomy. MOże być to długo spływająca woda ze zlewu, brodzika, czy wanny. Nie rzadkim objawem jest również w przypadku zlewozmywaka odgłos typowego "bekania". Najlepszym domowem sposobem radzenia sobie w takich sytuacjach jest ręczna spręzyna hydrauliczna. Także często stosuje się chemię, lecz należy nie stosować granulatu, ponieważ można zepsuć sobie odpływ kanalizacyjny. Z naszej strony polcamy skuteczne i bezpieczną metodę udrożniania rur kanalizacyjnych sprężyną elektryczną.

O przepychaniu rury, czyli udrażnianie kanalizacji w praktyce - wspaniały proszek

Problem jest bardzo dziwny, choć jak najbardziej prawdziwy. Być może nie zdarza się zbyt często, ale jednak od czasu do czasu można się z nim spotkać. Mowa mianowicie o zapchaniu… sypkimi środkami do odpychania rur. Jest to prawdopodobnie najpaskudniejsze zapchanie, gdyż najtrudniej sobie z nim poradzić nawet największemu specjaliście.

Wawer OtwockJak to możliwe, że środek do udrażniania kanalizacji może przynieść wręcz odwrotny skutek i zaczopować instalację? Do tych niebywałych sytuacji dochodzi najczęściej wtedy, gdy układ kanalizacyjny traktujemy takim środkiem, post factum, czyli kiedy zapchanie już wystąpiło, a nie wcześniej, czyli zapobiegawczo. W takiej sytuacji środek ten ( często nazywany kretem) wraz z wodą dociera do miejsca, gdzie jest zator i... tam się zatrzymuje nie mając wystarczającej mocy aby usunąć problem. Po paru godzinach woda powoli spływa, a środek wysycha i „kamienieje”. Efekt finalny jest identyczny, jak byśmy wypełnili naszą instalację gipsem.

Co robić? Opcje są dwie : można pruć ściany i fizycznie demontować zatkany odcinek oraz montować nową, drożną rurę, albo wezwać hydraulika z odpowiednim sprzętem, czyli sprężyną elektryczną.

« powrót