Efekt udrażniania rur "Kretem" w granulkach

Widać tutaj zastygłego "Kreta" w syfonie wannowym/brodzikowym. Łatwo sobie wyobrazić, że jeśli takie coś osadzi się w rurach a nie w syfonie, to może prowadzić do poważnych konsekwencji z kuciem podłóg w pierwszej kolejności.

skamieniały Kret w syfonie

Oczywiście błędem byłoby uważać, iż przy każdym zastosowaniu granulek do przepychania musi coś takiego powstać. Natomiast dzieje się to wtedy, gdy odpływ jest "za bardzo" zatkany, tak że żadna chemia nie jest w stanie go udrożnić. Ponieważ ciężko jest wyczuć, kiedy taki moment nastał, lepiej zrezygnować z granulek i proszków do przepychania rur i zamiast tego wlać podobny środek w żelu, albo w płynie. Oczywiście polecam zwłaszcza nasze usługi, po których nie będzie tego typu problemów, a kanalizacja zostanie oczyszczona w nieporównywalnie większym stopniu.

skamieniały Kret w syfonie 2

Kret w toalecie

Natomiast tutaj jest efekt przepychnia toalety preparatem w granulkach.

skamieniały Kret w syfonie 2

skamieniały Kret w syfonie 2

Inne efekty przepychania rur chemią

powichrowany syfon przez chemię

Widzimy tu syfon umywalkowy, powyginany od chemii do udrażniania zlewów, umywalek, etc. Pod wpływem wysokiej temperatury jaka powstała po zastosowaniu preparatu udrażniającego, wewnętrzna część syfonu uległa zniszczeniu. W efekcie woda nie chciała ściekać z umywalki do kanalizacji.

« powrót