Udrażnianie toalet Zatkany zlew

Przepływowy podgrzewacz wody użytkowej

Podgrzewacze przepływowe nie magazynują wody, tylko ogrzewają ją w momencie poboru w ten sposób, że gdy otwieramy kran zimna woda wodociągowa przepływa przez wymiennik ciepła zainstalowany w podgrzewaczu przepływowym i w ten sposób ogrzana wypływa już z kranu.

Usługi hydrauliczne Warszawa podgrzewacze

Tak więc woda może być podgrzewana w dwojaki sposób, albo przepływowo, albo pojemnościowo. Rozwiązanie polegające na takim mechaniźmie, że woda jest podgrzewana w czasie kiedy otwieramy kran, ma plusy i minusy. Hydraulik Warszawa, usługi hydrauliczne Warszawa Na pewno zaletą jest zużycie energii, która pobierana jest tylko w momencie otwierania kranu, natomiast minusem jest brak komfortu cieplnego, kiedy na przykład ktoś bierze prysznic, a druga osoba otworzy dodatkowy kran z ciepłą wodą. Oznacza to, że mają po prostu małą wydajność.

Warszawa usługi hydraulikZaletą podgrzewaczy przepływowych są zazwyczaj ich małe gabaryty. Często stosuje się je w budynkach użyteczności publicznej i tam gdzie nie ma potrzeby gromadzenia większej ilości ciepłej wody i utrzymywania jej na stale wysokiej temperaturze, gdyż zapotrzebowanie na ciepłą wodę występuje w niskim stopniu i to w określonych godzinach, a nie przez całą dobę. Ogrzewacz pojemnościowy natomiast ogrzewa i magazynuje wodę, dzięki czemu o każdej porze dnia i nocy cała rodzina może wziąć prysznic bez obawy, że ostatnia osoba będzie kąpała się w zimnej wodzie. Oczywiście jest to zależne od wielkości podgrzewacza pojemnościowego i czasu spędzanego przez poszczególne osoby pod prysznicem. Podgrzewacze pojemnościowe mają większe rozmiary niż ich odpowiedniki przepływowe i najczęściej montuje się je w domach i mieszkaniach, gdzie ciepła woda u zytkowa nie jest dostarczana z węzła cieplnego, a gdzie każdy uzytkownik mieszkania, czy domu musi sobie samprzygotować wodę o odpowiednich parametrach cieplnych.

Zasilane są one głównie prądem lub gazem

« powrót