Elektryczne płyty indukcyjne

Nasza firma elektryczno-hydrauliczna zajmuje się drobnymi pracami z zakresu usług elektrycznych i hydraulicznych. Posiadamy uprawnienia do montażu płyt indukcyjnych

Dziś oprócz tego, że płyty indukcyjne świetnie sprawdzają się w kuchni jako urządzenie do przygotowywania ciepłych posiłków, znakomicie spełniają funkcję wystroju pomieszczenia

Płyta Siemens Montaż płyt indukcyjnych Elektryk Warszawa

Design płyt jest zadawalająco szeroki nawet dla bardzo wymagających, bowiem posiadają różne kształty doskonale wkomponywując się w zadany charakter pomieszenia. Dla bardziej wymagających producenci stworzyli białe płyty. Płyta indukcyjna jest więc doskonałym urządzeniem do gotowania i ładnym elementem wystroju, co doceni zapewne większość Pań.

Indukcja Warszawa

Walory estetyczne to nie jedeyny powód dla którego warto dokonać zakupu płyty indukcyjnej. Innym ważniejszym powodem jest fakt, iż urządzenia te są bardzo bezpieczne. Blat takiej "kuchenki" jest zimny i nie można się poparzyć. Bardzo istotne jest to w przypadku przebywania w domu małych dzieci. Czasem chwilowa nieuwaga wystarczy aby wydarzyło się coś złego.

Elektryka Warszawa hydraulika

Płyta indukcyjna jest ekonomicznym rozwiązaniem. Ciepło jest absorbowane jedynie przez garnek, a nie przez całą płytę. Włąśnie dlatego jest zimna. Może jedynie delikatnie podnieść swoją temperaturę od gorącego dna garnka. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu płyte te są inteligentne, bo rozpoznają wielkość garnka i dostosowują do jego wielkości pole powierzzchni grzania.

Nie należy obawiać się, iż przykładowo położone sztućce lub inne przyrządy metalowe w pobliżu płyty, zostaną podgrzane. Bowiem aby płyta zadziałała dno naczynia musi być "idealnie" płaskie. Ponadto czas przygotowania posiłku na płycie jest ok. 30% krótszy, od czasu gotowania na kuchence gazowej.

Garnki do indukcji elektrycznej

Elektryka Warszawa hydraulikaNiestety nie każdy garnek nadaje się do płyty indukcyjnej. Nawet jeśli działały w przypadku kuchenki elektrycznej, może okazać się, iż nie będą działały na płycie indukcyjnej. A te, które działają są droższe od pozostałych, gdyż są wykonane ze specjalnej stali ferromagnetycznej. Płyta indukcyjna działa tak, że jeśli sensor płyty nie wykryje odpowiedniej stali to płyta nie zacznie wytwarzać pola magnetycznego. Po prostu pole magnetyczne nie uruchomi się kiedy garnek wykonany będzie z niewłaściwej balchy.

« powrót