Udrażnianie toalet Zatkany zlew

Hydraulik Warszawa Bemowo

Nie ma nic goszego niż zatkany zlew, czy nieczynna toaleta. Dlatego polecamy nasze usługi hydrauliczne w Warszawie Bemowo.

hydraulik Warszawa BemowoNiedrone rury kanalizacyjne są zazwyczaj dla wszystkich domowników prawdziwą katastrofą. Zatkana kanalizacjapotrafi z niezwykłą kutecznością utrudnić normalne funkcjonowanie. Często w takiej sytuacji domownicy imają się niejprostszych sposobów udrażniania rur polegających głównie na sypaniu i laniu do odpływów różnych środków chemicznych. Nie zawsze te sposoby są skuteczne, a niekiedy przysparzają dodtkowych problemów. Nasza firma trudni się w profesjonalnym udrażnianiu rur, bez używania śroków chemicznych. Udrożnimy nawet najbardziej zatkane rury. Oferujemy usługi hydarulik Warszawa Bemowo i okolice.

Hydrauliczne porady

hydraulik Warszawa BemowoIstnieją normy i zapisy, które mówią, jakich materiałów powinno się używać do różnych celów. W przypadku instalacji odpływowych polska norma B-01707 zezwala na stosowanie rur o średnicy 40 mm przy pojedynczych podejściach do umywalek, zlewów i bidetów, gdy spełniony jest warunek niewystępowania więcej niż trzech zmian kierunków przebiegu całej instalacji. Norma normą a życie i doświadczenie pokazują co innego, dlatego odradzamy ścisłe przestrzeganie tego konkretnego zalecenia. Rura 40 mm jest wąska i w przyszłości może pojawić się problem z ewentualnym odetkaniem zapchanej kanalizacji, ponieważ sprężyna hydrauliczna będzie miała problem z wyłamaniem się na pierwszym zakręcie odpływu.

Co więcej, w niektórych sklepach i hurtowniach hydraulicznych rury i kształtki 40 i 32 mm są droższe od tych, tych o średnicy 50 mm. Fakt ten dodatkowo przesądza, jaką średnicę należy zastosować podczas budowania instalacji sanitarnej.

Istnieje jeszcze jeden ważny powód. Często pierzemy w niskich temperaturach, w których proszek do prania nie rozpuszcza się całkowicie i powoli zaczyna osadzać się wewnątrz przewodu kanalizacyjnego. Nie trudno się domyślić, że trudniej będzie się zakorkować rurze 50 mm niż 40 mm, bo jej przekrój jest większy. To jest kolejny powód, aby odejść od stosowania rur o małych średnicach.

Bardzo ważnym, montowanym obligatoryjnie, elementem każdej instalacji kanalizacyjnej jest rewizja na pionie. Bez niej (w pewnych sytuacjach) trzeba rozcinać rury, aby dostać się ze sprężyną do poziomu. Niewesołą perspektywa, zwłaszcza jeśli nad głową mamy 10 pięter z łazienkami w ciągłym użyciu. Profesjonalne zabezpieczenie kanalizacji to rewizja umiejscowiona na każdym poziomie. Przy tak wykonanym odpływie nie będzie problemu w razie awarii.

« powrót