Udrażnianie toalet Zatkany zlew

Hydraulik Warszawa - miedź

Miedź, jako tworzywo, jest odporna na zmęczenie materiału, zmiany temperatur oraz działanie promieni ultrafioletowych. Oprócz tego hamuje wzrost biofilmu i jako materiał bakteriostatyczny niszczy bakterie i drobnoustroje zawarte w wodzie. Miedź cechuje się bardzo wysoką plastycznością. W stanie miękkim łatwo się wygina, pozwalając zmniejszyć zużycie kształtek podczas montażu. W zależności od przeznaczenia i rodzaju instalacji jej elementy łączy się poprzez lutowanie miękkie kapilarne lub lutowanie twarde. Miedź jest również drogocennym surowcem wtórnym, co może mieć znaczenie przy inwestycjach określonych w czasie.

Hydraulik Warszawa miedź

Hydraulik Warszawa drobnoustrojeCoraz częściej zamiast skręcać czarne kształtki gazowe podczas wykonywania instalacji gazowej do tego celu używa się rur i kształtek miedzianych. Łączy się je wykonując takj zwany lut twardy. Jest to praktuycznie taki sam lut co miękki, lecz wykonany w wyższej temperaturze topnienia. Ma to zabezpieczyć instalację gazową przed wypływem lutu w przypadku pożaru. o prostu dla zwykłego lutu aby on wypłynął potrzebna jest niższa temperatura otoczenia, niż rzecz się ma w przypadku lutu twardego. Oczywiście lut nie powinien wypłynąć, gdyż będzie wtedy ulatniał się gaz.

Rury miedziane wykożystuje się również w instalacjach centralnego ogrzewania. Wprzypadku instalacji z tego materiału ważne jest abyw instalacji nie było elementów ocynkowanych gdyż miedź stosunkowo szybko przeżera ocynk.

« powrót