Hydraulik Warszawa filtry z wymiennym wkładem

hydraulik filtr z wymiennym wkłademFiltry do wody z wymiennym wkładem to popularne 10-cio calówki. Korpus tego filtra wyposażony jest w odpowietrznik, dzięki czemu łatwo można go odpowietrzyć, po wymianie wkładu. W celu wymiany wkłady filtracyjneho odkręca się obudowę, za pomocą specjalnego klucza. Filtry te można łączyć szeregowo, stosując w nich różne rodzaje wkładów filtracyjnych jeden po drugim. Można również stosować je w systemach osmotycznych.zPrzeżroczysta obudowa pozwala na wizualną ocenę aktualnego stopnia zabrudzenia wkładu filtra.

Do tego typu filtrów montowanych głównieza wodomierzem, a w miejscach gdzie wodomierza nie ma, za głównym zaworem wody można stosować różne rodzaje wkładów:

  • Odżelaziający (FCCFE) wkład marki Aquafilter. Wkład wykonany jest z materiału redukującego poziom żelaza rozpuszczonego i nierozpuszczonegow. Ma to wpływ na walory smakowe oraz zapachowe wody. Proces filtracji ogranicza żelazo w wodzie i redukuje ilość siarkowodoru.

  • Wkład węglowy bardzo dobrze absorbuje związek chloru. Ponieważ obecność chloru w wodzie ma ogromny wpływ na walory smakowe i zapachowe, wkłady w weglem aktywnym cieszą się popularnością. Gwoli prawdy należy dodać, że filtry te usuwają tylko część chloru, ponadto całkowicie przepuszczają pozostałe związki chemiczne rozpuszczone w wodzie. Minusem tych filtrów - szczególnie z węglem granulowanym -jest fakt, że przepływająca przez nie woda żłobi sobie w nich kanaliki. Przez to wodam przepływająca przez filtr nie kontaktuje się z wkładem filtracyjnym, tylko swobodnie przepływa.

  • Wkład sznurkowy

Rodzaje filtrów Warszawa

hydraulik Warszawa filtr węglowy

Te trzy rodzaje wkładów mają zastosowanie zarówno na głównej rurze wodociągowej, jak i jest możliwość montażu podobnych filtrów na przykład w szafce kuchennej zwykle pod zlewem. Filtr montuje się pojedyńczo, lub w po kilka obok siebie w zależności co chcemy zrobić z wodą. Opcja w szafce obliguje montaż dodatkowego małego kraniku w zlewie, co wiąże się z wycięciem w nim odpowiedniego otworu. Natomiast należy pamiętać wymieniając wkład, że większość producentów filtrów z wymiennymi wkładami przewidzieli możliwość odpowietrzenia filtra przy wymianie wkładu, więc należy z tej opcji kożystać. Ciśnienie wody w takim kraniky nie jest zbyt imponujące, aby od razu zmywać pod nim naczynia, ale jeśli woda płynęłaby szybciej przez kranik czyli również przez filtr, to woda nie byłaby w sposób wystarczający oczyszczona i przygotowana hydraulik Warszawa.

« powrót