Hydraulika Warszawa - filtracja wstępna

Oczyszczanie wsrępne polega na usunięciu z wody drobinków piachu, mułu, rdzy pochodzącej ze scianek rur wodociągowych, ogólnie ma na celu usunięcie z wody ciał stałych i zawiesin. Jest to tak zwana filtracja mechaniczna. Dzięki temu procesowi woda nie uszkodzi dalszej części instalacji oraz urządzenia uzdatniające wodę.

Dokładność oczyszczania wody za pomocą filtracji wstępnej dzielimy na filtrację cząstkową, mikrofiltrację, ultra-filtrację, nanofiltrację oraz hiperfiltrację czyli za pomocą odwróconej osmozy.

hydraulika Warszawa filtracja filtracja wstępna

Przedstawione powyżej filtry są wyposażone w możliwość zrzutu nagromadzonych zanieczyszczeń. Występują w formie głowicy wykonanej z mosiądzu lub plastiku. Są one obsługiwane ręcznie.

Dla wszystkich typów: skuteczność filtracji 90 µm, ciśnienie nominalne 10 bar, ciśnienie robocze 2 – 10 bar, temperatura wody/otoczenia max. 30/40 °C

DLaczego warto zamontować filtr

hydraulik Warszawa filtracja

Woda w Warszawie zanim trafi do odbiorców zostaje specjalnie przygotowana. Dlatego może nieładnie pachnieć. Często aby zapobiec temu przykremu zjawisku montuje się filtry, które neutralizują to zjawisko.

Woda poddana procesowi filtracji oprócz nieprzyjemnego zapachu pozbawiona jest również chloru, różnych metali ciężkich, a nawet pestycydów które w skutek obfitów opadów deszczu mogą niekiedy przenikać do wód gruntowych, oraz wraz z opadem spływać z pól do rzek.

« powrót