Hydrauliczne awarie

Dziurawa rura sedesuZłe połączenie sedesu z instalacją kanalizacyjną za pomocą harmonijki może zrodzić sytuację kiedy to po użyciu środków do przepychania kanalizacji na przykład popularnego "Kreta" to elastyczne połączenie ulga podziurawieniu. Dochodzi w ten czas do zalewania podłogi za zabudową sedesu podczas spuszczania wody w wc. Jest to o tyle niebezpieczne, że woda będzie się lała, a wycieku wody nie będzie widać, a pierwsze objawy często zauważa sąsiad z piętra poniżej. Zamiast łączenia sedesu z instalacją za pomocą harmonijki należy zastosować typowe scalanie za pomocą kształtek hydraulicznych.

Montaż armatury hydraulicznej

Awarie hydrauliczne WarszawaZepsuta spłuczka nie musi wiązać się z kupnem nowej toalety, bowiem w spłuczce są dwa zawory, które bez problemu mozna wymienić, nawet samemu. Jeżeli woda po spuszczeniu cały czas leci dość dużym strumieniem oznacza to, iż zepsuł się zawór spustowy. Natomiast jeśli spłuczka po opróżnieniu z wody napełnia się, lecz po pewnym czsie zaczyna ciec jest to oznaka zepsutego zaworu napełniającego, czyli zaworu pływakowego. Aby wmienić pływak należy zdjąć pokrywę spłuczki, odkręcić wężyk, oraz zawór i wymienić go na nowy, sprawny.

Kiedy mamy do czynienia zniesprawnym zaworem spustowym, należy dodatkowo odkręcić spłuczką od miski ustępowej, chodzi tak na prawdę o dwie śruby zamontowane poniżej spłuczki, a następnie wymienić zawór spustowy. O ile są dwie średnice zaworu pływakowego, o tyle w spłuczce może być zamontowany nietypowy zawór pływakowy tak, że trzebabędzie się nagłowić na co go wymienić. W niektórych sklepach hydraulicznych są tak zwane zawory spustowe uniwersalne, które można zamontować praktycznie w każdej nietypowej spłuczce.

« powrót