Udrażnianie toalet Zatkany zlew

Filtry w instalacjach hydraulicznych

O tym, jak duże znaczenie mają filtry w instalacjach hydraulicznych może nam powiedzieć każdy hydraulik z branży. Filtry montuje się w miejscach gdzie woda dostarczana do obiektu ma przeważnie za dużo żelaza. Często, choć żadziej od odżelaziaczy montuje się urządzenia zmiękczające wodę pitną.

Filtry hydrauliczne Odżelaziacz hydraulik

Odżelazianie wody polega na zastosowaniu filtra z wkładem żwirkowym. Zazwyczaj są to 3 rodzaje żwiry z czeka każdy rodzaj jest drobniejszy od poprzedniego. Aby odżelaziacz dobrze działał należy rurę wlotową do zbiornika hydroforowego umieścić u góry, tak aby woda wpadająca do zbiornika "burzyła się" wzbogacając się w ten sposób o cząsteczki tlenu. W układzie takim konieczne jest dopompowywanie powietrza do zbiornika, gdyż tlen zużywa się w procesie odżelaziania. Zazwyczaj instalację na której zamontowany jest odżelaziacz wzbogaca się w napowietrzacz, czyli zwężkę Wenturiego. Jednakże należy nadmieniż, iż czasem nie zdaje ona egzaminu, gdyż woda jest tak zażelaziona, że zwężka zapycha się rdzą.

Filtr przedstawiony na zdjęciu po prawej stronie jest filtrem, który ma za zadanie wyłapywanie nieczystości typy piasek, opiłki, drobinki. Często jest onytowany w instalacji centralnego ogrzewania koło pompy obiegowej, ale również w instalacji wody użytkowej, w piecach jedno i dwu funkcyjnych, oraz na instalacji gazowej.

Filtr Warszawa Zdarza się, że klienci montują w mieszkaniach kaskady filtrów zazwyczaj ulokowanych w szafce pod zlewozmywakiem. Tak oczyszczona i przygotowana woda często nadaje się bezpośrednio do spożycia. Filtry takie nie są skomplikowane w wymianie, każda osoba posiadająca specjalny klucz jest w stanie sama wymienić taki wkład filtracyjne. Przeważnie są to wkłady sznurkowe i węglowe, ale są również inne w zależności od rodzaju zanieczyszczeń. Oczywiście w momencie kiedy woda jest skażona bakteriologicznie takie filtry nie pomogą. Należy wtedy odkazić źródło wody przy użyciu odpowiedniej chemii. Do tego należy zatrudnić fachowca posiadającego odpowiednią wiedzę chemiczną. Po tym zabiegu należy przebadać wodę, ewentualnie powtórzyć odkażanie.

« powrót