Filtry i odżelaziacze - Warszawa

Woda która jest przeznaczona na cele spożywcze, może mieć różne pochodzenie, lecz konieczne jest, aby odpowiadała standardom, oraz przepisom zapewniającą jej przydatność do picia.

filtry i odżelaziacze WarszawaWoda może mieć różne pochodzenie. Mogą to być ujęcia podziemne, ze studni ( głębinowej lub tak zwane abisynki ), oraz z wód powierzchniowych, czyli z rzek, jezior, i innych zbiorników wodnych. Rozporządzenie Ministra Zdrowie z dnia 19.09.2002 roku określa jakie warunki musi spełniać woda, aby nadawała się do użytku przez gospodarstwa domowe.

odżelaziacz hydraulik filtrDla domowej filtracji zazwyczaj stosuje się filtry z wk ładem filtracyjnym. Mogą one doczyszczac wodę już zdatną do picia i montuje się na przykład na wylewce kranu lub w szafce zlewozmywakowej. Innym rodzajem fitrów są stacje uzdatniania wody. Montuje się za głównym przewodzie doprowadzającym wodę do domu, zlokalizowanym zazwyczaj w piwnicy, lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Uzdatnianie wody w przemyśle to cała skomplikowana procedura i technologia uzależniona od zastosowania wody do określonych celów. Wymaga to szczegółowej wiedzy na ten temat i znajomości, charakteru produkcji. Obok na zdjęciu jest zaprezentowany odżelaziacz, który jak można z łatwością domyślać się ma na celu oczyszczenie wody z żelaza. Dzięki niemu woda z kranu już niebędzie leciała koloru żółtego, a armatura hydrauliczna nie będzie potrzebowała częstego czyszczenia z rdzy.

Odżelaziacze w instalacjach hydraulicznych

Odżelaziacze butlowe montuje się zazwychaj gdzieś w piwnicy, lub w garażu więc w miejscu gdzie woda jest pobierana z własnego ujęcia, a nie z sieci miejskiej. W Warszawie woda zanim wejszie do sieci miejskiej MPWiK zajmuje się jej wzbogaceniem do odpowiednich parametrów, natomiast użytkownicy własnych ujęc muszą oczywiście sami uzdatniać swoją wodę. Odżelaziacz butelkowy ma w sobie złoże z drobnego żwirku o różnej średnicy, które powodują, że woda przepływająca przez złoże musi jakby przesiąknąć przez nie. Oczywiście odbywa się to bardzo szybko, bez niepotrzebnego spadku ciśnienia w rurach, a woda wypływająca z kranu jest już pozbawiona żelaza i klarowna. Filtr ten wymaga czyszczenia. Odbywa się to albo automatycznie, albo ręcznie za opomocą odwróconego obiegu wody.

« powrót