Bojler-pojemnościowy podgrzewacz wody użytkowej

Bojler(podgrzewacz wody) to hydrauliczne urządzenie do przygotowywania wody

Podgrzewacz wody użytkowej jest to urządzenie do ogrzewania wody użytkowej, oraz w zależności od rodzaju, do magazynowania jej. Bojlery (podgrzewacze wody użytkowej) posiadają izolację termiczną dzięki której woda nie wytraca szybko swej temperatury. Urządzenia te wyposażone są w regulator temperatury, termostat i czujkę. Nowocześniejsze podgrzewacze posiadają elektroniczny czytnik.

Bojler elektrycznyMogą występować w formie pionowej jak i poziomej (choć rzadziej). Są praktyczniejsze, bo dają lepszy komfort z korzystania prysznica, dzięki wyższej temperaturze podgrzewu, niż w przypadku podgrzewaczy przepływowych. Wodą z bojlera szybciej napełnimy wannę wodą o korzystnej temperaturze. Podgrzewacze wody użytkowej są pojemnościowe i przepływowe, a w zależności od medium zasilania gazowe i elektryczne, oraz na wodę kotłową, a nadto zasilane instalacją solarną. Rodzaje bojlerów

Bojler

Dziś bojlery mogą być sprzęgnięte nie tylko z kotłem, ale również z instalacją solarną. Dzięki temu opłatyzwiązane z przygotowaniem ciepłej wody użytkowej są znikome. Właściwie ograniczają się do ceny prądu, który jest zużywany do obsługi pompy obiegowej. W przypadku kotłów opalanych paliwem stały, które posiadają mniejszą wydajność cieplną w stosunku do kotłów gazowych, dodatkowe podłączenie bojlera do instalacji zasilanej kotłem na paliwo stałe powoduje, że mniej ciepła ulatuje do atmosfery. Dlatego jest to bardzo kożystne rozwiązanie, łączenie bojlerów z kotłami na paliwo stałe.

« powrót